Rozë

Emri i Melinda Ademit në New York Times

New York Times përmend emrin e Melinda Ademit në top 15 yjet e muzikës pop që duhet dëgjuar.

Edhe pse me numër të vogël të popullsisë  Kosovën e bënë të njohur që ka artistë të suksesshëm të muzikës pop si Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha, shkruan Gazeta Express.

New York Times i cili përmendi 15 emrat e artistëve që duhet dëgjuar, shkruan gjithashtu edhe për artisten e re të skenës sonë muzikore Melinda Ademi.

Kjo revistë shkruan për historinë e këngëtares shqiptare që nga koha kur babai i saj në vitet e 90-ta u largua nga Kosova për një jetë më të mirë në SHBA.

“Babai i Melinda Ademit u largua nga Kosova në vitet ’90, pasi filloi lufta për pavarësinë nga Serbia, e që shkakoi krizë të madhe refugjatësh.

Ademi ka lindur në Gjermani, ajo jetoi atje derisa familja e saj fitoi të ‘green cards’ për të jetuar në Shtetet e Bashkuara. Tani ajo është në të 20-at (edhe pse asnjëherë nuk e ka zbuluar moshën e saktë), ajo ka shkuar në Kosovë për të nisur karrierën muzikore” , shkruan Neë York Times, transmeton Gazeta Express.

Gjithashtu cekë se Melinda gjithmonë donte të këndonte dhe madje hyri edhe në ‘American Idol’. Kohën e fundit ajo zbuloi se mund të këndoj edhe rep.

Ndryshe Melinda menjëherë me të hyrë në tregun muzikor filloi të pëlqehet nga publiku.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top