Lajme

Fundjava do te kete nje rritje te lehte temperaturash, por cdo te ndodhe me pas me motin

Shumë zona të Shqipërisë do të përfshihen nga i ftohti i ac. artë gjatë muajit janar. Sipas sinoptikanëve, temperaturat në ditët në vijim do të zbresin deri në -11 gradë celsius.

Sinoptikanët parashikojnë se fundjava do të sjell rritje të lehtë të temperaturave, por edhe reshje dëbore në disa zona të Shqipërisë.

Por ditët në vijim do të jenë të acarta dhe temperaturat do të bien ndjeshëm.

“Do të kemi plot ditë të ftohta, temperaturat do të zbresin deri në -11 gradë”.

I gjitha muaji janar parashikohet të jetë shumë i ftohtë por me pak reshje të cilat do të jenë kryesisht në formën e dëborës.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top