Ushqime

Doktorët e konfirmojnë: Qepa e kuqe, ilaçi mrekullibërës për një nga sëmundjet më të mëdha!

Një mjek i njohur rus nga Shën Peterburgu, Igor Knjazkin më në fund ka zbuluar ilaçin mrekullibërës për gjendrat tiroide.

Bëhet fjalë për qepën e kuqe. Vlerat e shumta të qepës janë tashmë shumë të njohura, pasi ato vrasin bakteriet e dëmshme, pastrojnë lëkurën dhe mbajnë shumë fosfor, i cili ka vlera shumë të mëdha. Por përveç këtyre aftësive, qepa e kuqe është kura ideale për trajtimin e gjendrave tiroide.

Përpara se të shkoni për të fjetur, ju duhet të merrni një qepë dhe ta ndani në dy pjesë. Dy gjysmat e saj duhet t’i përdorni për të masazhuar zonën e qafës për disa minuta.

Që efekti i qepës të jepet siç duhet, atëherë ju duhet ta lini atë gjatë gjithë natës të veprojë, kështu që lajeni në mëngjes qafën. Kjo është një recetë shumë e thjeshtë, por që funksionon menjëherë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top