Teknologji

OnePlus 7 Pro është prezantuar! Ja çmimi dhe veçoritë

Me dizajnin dhe veçoritë e saj, duket se i plotëson OnePlus 7 Probelists që do të jetë në axhendën e botës mobile.

Prezantuar për një kohë të gjatë, modeli i ri OnePlus, OnePlus 7 Pro, u prezantua në botën mobile. Prezantimi i modelit të ri OnePlus 7 Pro me dizajnin dhe tiparet e tij si një kohë e gjatë për t’u përmendur. Modeli i ri ka një kornizë shumë të hollë që tërheq vëmendjen tek dizajni nuk i shpëton. OnePlus 7 Pro përmban një aparat fotografik para të montuar që hapet për gjysmë sekonde dhe e lë lëvozhgën. Prandaj, pjesa e përparme e pajisjes nuk ka asnjë pikë ose vrima në ekran. Modeli i ri, i cili ka një dizajn shumë mbresëlënës me strukturën e saj të lakuar, synon të flasë për ecurinë e çmimeve.

Prezantuar, modeli OnePlus 7 Pro është i disponueshëm me një 6,67 inç 1440 × 3120 piksel AMOLED 90 Hz HDR. Pajisja është mundësuar nga një procesor Snapdragon 855 dhe vjen me një bateri 4000 mAh. Modeli përmban një aparat fotografik kryesor me 48 megapikselë F1.6 me një sensor IMX586 1/2 inç, i cili ofron zmadhim optik 3x në pjesën e prapme, një telefoto 8 megapikselë F2.4 dhe një kamerë ultra-këndore F2.2 16 megapikselë. Modeli i ri është i disponueshëm me 6 GB / 8 GB / 12 GB RAM, por nuk ka tarifim pa tela, por pajisja ofron mbështetje të shpejtë të ngarkimit 30W. Ashtu si OnePlus 7, ky model i ri gjithashtu përmban një sensor gjurmë gishtash.

Cili është çmimi i OnePlus 7 Pro?
Në anën e videos, modeli i ri është i aftë të shtënte 4K 60 FPS dhe Full HD 240 FPS video. Tiparet e OnePlus 7 Pro do të jenë mjaft ambicioze në botën mobile. Modeli i ruajtjes prej 6 GB RAM / 128 GB ofrohet për përdoruesit me një çmim prej 669 dollarë, ndërsa 12 GB RAM dhe 256 GB magazinim u ofrohen përdoruesve me një çmim prej 749 $.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top