Sport

Rexha flet pas triumfit ndaj Prishtinës

Feronikeli është kampion i këtij edicioni në Superligë, pasi e mundi Prishtinën në ndeshjen e fundit me rezultatin 1:0 dhe me pesë pikë më shumë e përfundojnë në krye të klasifikimit këtë stinor.

Pas takimit foli top golashënuesi i këtij edicioni, Kastriot Rexha, i cili u shpreh i lumtur me këtë triumf.“Kënaqësi e madhe të shpallesh kampion, luftuam deri në momentet e fundit për titull, e falënderoj Prishtinën për një garë të fort deri në fund, tifozët që na qëndruan afër”, tha pas ndeshjes Rexha.

“Kemi qenë këmbëngulës për gol, Prishtina nuk ka rrezikoi asnjëherë, këtë titull ja dedikoj presidentit të klubit”, e mbylli deklaratën e tij Rexha.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top